Wednesday, June 12, 2024
HomeSPORT-KULTURE-ARTKULTUREYjet që shpenzojnë miliona dollarë për sigurinë personale

Yjet që shpenzojnë miliona dollarë për sigurinë personale

Të qenit i famshëm ka avantazhet e veta, kjo do të thotë gjithashtu se këta yje duhet të heqin dorë nga liria e tyre.

Nga paparacët te fansat dhe ndjekësit, disa yje duhet të mbrohen në çdo kohë. Duke qenë se siguria e tyre dhe e familjes së tyre është një përparësi, kjo do të thotë se disa të famshëm shpenzojnë miliona dollarë duke punësuar profesionistë të sigurisë.

Jay-Z dhe Beyonce – Me një kosto të vlerësuar prej 88 milionë dollarë në vit, çifti shpenzon një shumë të madhe për të mbrojtur veten dhe tre fëmijët e tyre.

Kim Kardashian – Një nga grabitjet më të mëdha të të famshmëve ndodhi në vitin 2016 kur Kim Kardashian u mbajt nën kërcënimin e armëve në dhomën e saj të hotelit në Paris. Ajo tani shpenzon më shumë se 100,000 dollarë në ditë për tu ndjere e sigurt.

Jennifer Aniston –Me fansa në të gjithë botën, aktorja shpenzon 20,000 dollarë në muaj për sigurinë.

Meghan Markle dhe Princi Harry – Çifti kanë qenë shumë të hapur për çështjet e tyre të sigurisë që kur u tërhoqën nga rolet e tyre si anëtarë të lartë të familjes mbretërore. Ata paguajnë rreth 7.8 milionë dollarë në vit për mbrojtje.

Jennifer Lopez – J.Lo ruhet nga Agjencia e Mbrojtjes, e cila punëson truproja që janë ish-policë ose ish-ushtarakë. Ajo shpenzon rreth 42,000 dollarë në muaj.

Tom Cruise – Si një nga aktorët më të mëdhenj në planet, Tom Cruise duhet të sigurohet që të qëndrojë i sigurt. Kjo është arsyeja pse siguria e tij kushton rreth 2.6 milionë dollarë në vit.

Angelina Jolie –Me gjashtë fëmijë, Jolie shpenzon 2 milionë dollarë në vit për t’u siguruar që ata të jenë të sigurt në çdo kohë.

Jeff Bezos – Shefi i Amazon, Jeff Bezos shpenzon 1.6 milionë dollarë në vit për sigurinë.

Mark Zuckerberg – Themeluesi i Facebook ndryshoi jetën e të gjithëve kur bëhet fjalë për mediat sociale, siguria i kushton atij rreth 22 milionë dollarë në vit.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments