Tuesday, July 23, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria: Moti – E premte 18 Shkurt

Shqipëria: Moti – E premte 18 Shkurt

Zhvillimi i një qëndre të presionit të lartë atmosferik mbi Ballkanin Perëndimor do të sjellin në vendin tonë mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. Parashikohet që bregdeti të jetë në dominimin e kthjellimeve për gjatë gjithë ditës. Ndërsa pjesa tjetër e vendit do të ketë herë pas here kalime të lehta vranësirash.    

Temperaturat e ajrit do të MBETEN kostante në mëngjes, POR do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim i ulët.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments