Wednesday, June 12, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Hënë,27 Maj 2024

Shqipëria Moti-E Hënë,27 Maj 2024

Si pasojë e prezëncës së lartë të lagështirës në ajër;; Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm KU vranësirat dhe shirat do të jenë dominante: më të theksuara në zonat veriore dhe ato Qëndrore NDERSA pjesa më e madhe e Jugut do të jetë i kthjellët; Parashikohet që orët e pasdites të sjellin dobësim të dukshëm të vranësirave duke i zhvendosur ato vetëm në zonat malore Lindore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë RENIE të lehtë në orët e mëngjesit POR ulen sërisht maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C vlera më e lartë në rang territori. Era; do të fryjë e lehte POR herë pas – here deri mesatare me shpejtësi maksimale mbi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor; kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim i ulët.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments