Wednesday, June 12, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria Moti – E diel, 20 shkurt

Shqipëria Moti – E diel, 20 shkurt

Deri në orët e mesditës, ultësira perëndimore do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta. POR vranësira të dendura priten në zonat malore, kryesisht në veri të vendit. Orët vijuese sjellin shtim të vranësirave në veri-veriperëndim të territorti duke gjeneruar reshje të pakta shiu si edhe reshje të izoluara dëbore në zona të thella malore. Ndersa e gjithe pjesa tjeter e vendit vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit rriten  lehtë në vlerat minimale  POR mesdita ruan vlera kostante duke bërë që mëngjesi të shënojë 3°C ndërsa mesdita deri në 18°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments