Tuesday, July 23, 2024
HomeAKTUALITETKatër vende të tjera ndalojnë linjat ajrore ruse nga hapësira e...

Katër vende të tjera ndalojnë linjat ajrore ruse nga hapësira e tyre ajrore

Estonia, Rumania, Lituania dhe Letonia do të ndalojnë linjat ajrore ruse nga hapësira e tyre ajrore, njoftuan vendet të shtunën.

“Ne ftojmë të gjitha vendet e BE-së të bëjnë të njëjtën gjë. Në qiejt demokratikë nuk ka vend për aeroplanët e shtetit agresor. #StandWithUkraine”, shkroi të shtunën në Twitter kryeministrja e Estonisë Kaja Kallas.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments