Tuesday, May 28, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITEuropa: Moti – E Martë 22 Shkurt

Europa: Moti – E Martë 22 Shkurt

Pjesa më e madhe e kontinentit MBIZOTEROHET nga masa ajrore të paqëndrueshme duke diktuar reshje shiu e dëbore, konkretisht; Europa Veriore dhe ajo Lindore dominohen nga stuhi të fuqishme ere dhe reshje të dendura dëbore. Vijon me shira intensive dhe stuhi të forta ere Britania e madhe, Europa Qëndrore si edhe gadishulli i Ballkanit, si pasojë e një qëndre të fuqishme ciklonare e zhvilluar prej disa ditësh në Qendër të kontinentit. NDERSA vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë vetëm Europa Jugperëndimore.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments