Wednesday, June 12, 2024
HomeAKTUALITETEuropa Moti – E Hënë, 14 mars

Europa Moti – E Hënë, 14 mars

Europa qendore si edhe zona e alpeve VIJOJNE me vranësira dhe reshje të dendura shiu dhe dëbore. Gjithashtu; shira të dendur dhe stuhi ere do të ketë në gadishullin Iberik NDERSA pjesa më e madhe e kontinentit karakterizohet nga moti i qëndrueshëm KU kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të jenë dominante. Po-ashtu ne ndikimin e motit të kthjellët POR me temperatura të ulëta MBETET rajoni i Ballkanit

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments