Monday, May 27, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti – E Enjte, 24 Shkurt

Shqipëria Moti – E Enjte, 24 Shkurt

Territori Shqiptar është përfshirë nga masa ajrore të qëndrueshme, të cilat do të sjellin në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash. Parashikohet që vranësirat të jenë më të dukshme në orët e pasdites përgjatë zonave malore. Ndërsa kthjellimet do të jenë më të dukshme në shtrirjen perëndimore të Shqipëris.   

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 45 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.

B. Curri    -29
Puka    -38
Kukës    011
Peshkopi    -28
Burreli    211
Shkodër   414
Lezhë    616
Tiranë   515
Durrës    616
Elbasan    314
Fier    515
Berat    314
Pogradec    011
Korçë   -19
Ersekë    -38
Vlorë   515
Gjirokastër    212
Sarandë    616
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments