Monday, December 11, 2023
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Shtunë,23 Shtator 2023

Shqipëria Moti-E Shtunë,23 Shtator 2023

Deri në mesditë, vijon moti i kthjellët me kalime të pakta vranësirash në pjesën më të madhe të territorit POR orët e pasdites sjellin vranësira më të shpeshta në të gjithe vëndin KU më të theksuara vranësirat do të paraqiten përgjatë shtrirjes Perëndimore. POR gradualisht gjatë mbrëmjes dhe në orët e vona të natës; pritet grumbullim i vranësirave duke sjellë reshje në veri të Shqipërisë. Temperaturat e ajrit do të RRITEN si në mëngjes, DHE në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments