Tuesday, May 28, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Shtunë, 20 Prill 2024

Shqipëria Moti-E Shtunë, 20 Prill 2024

Territori Shqiptar; paraqitet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike KU moti i kthjellët do të jetë dominant gjatë gjithë pardites NDERSA pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të shpeshta nëpër të gjithë territorin e vendit KU më të theksuara do të jenë në zonat veriore dhe qëndrore, megjithatë mundësia për reshje është thuajse zero. Kjo situatë meteorologjike do të vijojë deri vonë gjatë natës kur pritet shtim i vranësirave në të gjithë territorin. Temperaturat e ajrit do të RRITEN si në mëngjes edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C temperatura më e ulët në Pukë deri në 21°C vlera maksimale e cila do të shënohet në Fier dhe Elbasan. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det duke arritur shpejtësinë mbi 60 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke gjeneruar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim 5 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments