Shqipëria: Moti – E Shtunë 12 Mars

0
17

Vendi ynë në pjesën më të madhe do të jetë në ndikimin e motit të qëndrueshëm i cili do të sjelli kthjellime dhe kalime vranësirash. POR herë pas here vranësirat do të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke sjellë reshje të pakta dëbore zonat e thella malore Juglindore.  

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -9°C deri në 10°C.

Era do të fryjë e me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Verior – Verilindore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.