Saturday, July 20, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Mërkurë,10 Korrik 2024

Shqipëria Moti-E Mërkurë,10 Korrik 2024

Depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore Afrikane do të bëjë që; Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë të larta në të gjithë territorin; Orët e pasdites do të sjellin vranësira të lehta e kalimtare KU më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore; megjithatë nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në vlerat minimale POR rriten ndjeshëm në vlerat maksimale duke u luhatur nga 15°C temperatura më e ulët e shënuar në qytetin e Peshkopisë deri në 41°C vlera maksimale e shënuar në qytetin e Beratit dhe Elbasanit. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare si në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë mbi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor – veriperëndimor; për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments