Tuesday, July 23, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti –  E Mërkurë, 2 Mars

Shqipëria Moti –  E Mërkurë, 2 Mars

Vendi ynë parashikohet të jetë në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm gjatë gjithë ditës, KU pritet të kemi kthjellime dhe kalime vranësirash. Kthjellimet më të dukshme do të jenë në zonat bregdetare dhe të ulëta. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të lehta vranësirash, të cilat herë pas here do të shtohen, KU do të mund të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara dëbore në Juglindje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 11°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments