Saturday, July 20, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Martë,9 Korrik 2024

Shqipëria Moti-E Martë,9 Korrik 2024

Pritet një tërheqje e lehtë e valës Afrikane duke sjellë fresksim të motit në të gjithë territorin Shqipëtar; Ndërsa; përsa i përket motit; orët e paradites do të jenë nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta POR pasditja sjellë zhvillim të vranësirave konvektive duke gjeneruar rrebeshe shiu si edhe stuhi afat-shkurtra breshëri në zonat Juglindore. Orët e vona të natës do të sjellin përmirësim të situatës së motit në të territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të RRITEN lehtë në mëngjes POR mesdita sjelle rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 15°C temperatura më e ulët e shënuar në qytetin e Ersekës deri në 39°C vlera më e lartë për-gjatë Ultësirës Perëndimore. Era do të fryjë e lehtë dhe herë pas herë e fortë me shpejtësinë mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments