Monday, May 27, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria: Moti – E Martë 22 Shkurt

Shqipëria: Moti – E Martë 22 Shkurt

MBETET e paqëndrueshme situata e atmosferike në të gjithë territorin e vendit duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominante në bregdet dhe zonat e ulëta KU herë pas here do të ketë rrebeshe. Ndërsa, zonat malore do të kenë reshje dëbore me intensiet të ulët dhe mesatar. Gjate orëve të vona të pasdites pritet përmiresim gradual i kushteve atmosferike duke larguar reshjet e shiut dhe dëborës nga i gjithë terriori.

Temperaturat e ajrit do të ULEN ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 11°C.

Era do të fryjë e mesatare në tokë dhe e fortë në det duke arritur shpejtësinë max mbi 60 km/h nga drejtimi verior–veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments