Monday, May 27, 2024
HomeAKTUALITETNjoftim për lundrimin Durrës-Bari

Njoftim për lundrimin Durrës-Bari

 Autoriteti Portual Durrës njoftoi se për shkak të motit të keq tragetet drejt Barit do të nisen sot në orën 19:00 .

Të gjithë udhëtarët që kanë rezervuar lundrimin mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit drejt Portit të Barit, me tragetin “AF MARINA” dhe “RIGEL VII” se për shkak të situatës së motit, i cili pritet të përfshijë rajonin e Adriatikut, nisja sotme do të bëhet në orën 19:00 dhe jo në orën 22:00 sipas parashikimit”.

APD kërkon mirëkuptimin e udhëtarëve, të cilët duhet të paraqiten më herët në portin e Durrësit për të kryer në kohë procedurat e imbarkimit.

“Imbarkimi do të fillojë në orën 16:00 për kamionët dhe në orën 17:00 për pasagjerët. Autoritetet italiane kanë njoftuar mbylljen e përkohshme të Portit të Barit ditën e nesërme, dt. 22.02.2022 dhe për rrjedhojë do të reflektohet edhe në ndryshime apo anulime të përkohshme të lundrimeve të planifikuara nga Porti i Durrësit”, 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments