Tuesday, July 23, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Martë, 12 Shtator 2023

Shqipëria Moti-E Martë, 12 Shtator 2023

DO të MBETET Shqipëria nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant gjatë orëve të paradites POR pjesa e dyte e ditës do të sjellë vranësira të lehta në të gjithë zonën malore duke lënë zonat e ulëta dhe të gjithë vijën bregdetare nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësireave të lehta. Gjatë natës pritet që vranësirat të shtrihen në një pjesë të mirë të territorit POR nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit do të RRITEN lehtë në mëngjes POR ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C. Era do te fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtesi deri në 35 km/h nga drejtimi Jug – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments