Saturday, July 20, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Enjte,20 Qershor 2024

Shqipëria Moti-E Enjte,20 Qershor 2024

VIJON depërtimi i mëtejshëm i masave Afrikane; duke sjellë në Shqipëri; mbizotërim të motit të kthjellët dhe të nxehtë gjatë orëve të paradites; POR pasditja do të sjellë kalime vranësirash të lehta nëpër të gjtihë vendin KU më dukshme vranësirat do të jenë në zonat Juglindore të vendit.

Temperaturat e ajrit do të MBETEN të larta si në mëngjes edhe në mesditë duke bërë që vlera minimale të regjistrohet në Ersekë 12°C ndërsa maksimalja pritet në zonat Jugore dhe qëndrore deri në 40°C. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor; kjo do të bëjë që në në brigjet detare të krijohet dallgëzim i ulët.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments