Thursday, June 20, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti – E Enjte, 3 Mars

Shqipëria Moti – E Enjte, 3 Mars

Territori Shqiptar në pjesën e parë të ditës do të jetën në ndikimin e kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin tonë dhe vranësirave të lehta në zonat Juglindore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat gradualisht të shfaqen në një pjesë të mirë të territorit, KU në zona të izoluara vranësirat do të shtohen duke krijuar mundësi për momente afatshkurtra me shfaqje të reshjeve të papërfillshme.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatere me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments