Tuesday, July 23, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria: Moti –  E Diel, 27 Shkurt

Shqipëria: Moti –  E Diel, 27 Shkurt

Pjesa e parë e ditës do të sjelli reshje në të gjithë territorin, KU në zonat të izoluara pritet të kemi dhe reshje me intensitet mesatar. Parashikohet që në ultësirën perëndimore të kemi reshje shiu. Ndërsa në zonat malore do të ketë rishfaqje të reshjeve në formë dëbore. POR në pjesën e dytë të ditës pritet të kemi përmirësim të lehtë të kushteve të motit, KU priten momente pareshje dhe intervale të shkurtra me kthjellime në vend.  

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Lindor – Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments