Tuesday, May 28, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Diel, 21 Prill 2024

Shqipëria Moti-E Diel, 21 Prill 2024

Kalimi i një sistemi frontal nga Mesdheu drejt Ballkanit do të kushtëzojë në territorin Shqiptar mot të paqëndrueshëm; KU vranëssirat dhe shirat do të jenë dominante: më të theksuara në zonat veriperëndimore dhe jugperëndimore. Parashikohet që; pjesa e dytë e ditës të vijojë më vranësira dhe rrebeshe shiu në të gjithë territorin e vendin; kjo situatë atmosferike do të na shoqërojë deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet përmirësim gradual i kushteve të motit. Përsa i përket; Temperaturave të ajrit do të pësojnë RRITJE në orët e mëngjesit POR ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore 2°C deri në 18°C vlera më e lartë në rang territori. Era; do të fryjë kryesisht mesatare POR herë pas – here e fortë me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor; kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3 – 4 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments