Thursday, June 20, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria Moti – E diel, 13 Shkurt

Shqipëria Moti – E diel, 13 Shkurt

Vendi ynë deri në orët e pasdites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferik, duke sjell alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta. POR mbrëmja dhe nata shtojnë vranësirat në territor duke sjell dhe reshje të pakta dhe të izoluara shiu në ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të ketë rishfaqje të flokëve të dëborës. 

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, POR MBETEN kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments