Rritja e çmimit të Karburanteve dhe Energjisë

0
16

Cmimi i naftës është rritur ndjeshëm dhe po kap shifrat e afro 200 lekëve, duke arritur një rekord të ri. Një litër naftë blihet me 193 lekë nga 187 lekë sa ishte në tetor, ndërsa benzina me 195 lekë. Ndërkohë që gazi ka arritur në 94 lekë, nga 82-89 lekë që është luhatur deri më tani. Në më pak se një vit kjo është hera e shtatë që çmimet e hidrokarbureve rriten në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here