Monday, May 27, 2024
HomeAKTUALITETNdotje e lartë mjedisore në Vlorë

Ndotje e lartë mjedisore në Vlorë

Paraqitet në kodrat midis fshatit Peshkëpi dhe Kropisht të Vlorës. Flakët kanë përfshirë një tokë kodrinore, ndërsa në zonë rrezikojnë djegien edhe stanet. Ndërkohë janë djegur ndërkohë plantacione me ullishte.

https://lapsi.al/2022/03/12/zjarr-me-permasa-te-medha-ne-tale-te-lezhes-dhe-ne-vlore-flaket-po-perhapen-nga-era/

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments