Ndotje e lartë mjedisore në LEZHE

0
42

Flakët kanë përfshirë disa zona të vendit këtë të shtunë. Pas zjarrit në afërsi të qytetit të Lezhës, një tjetër i përmasave të mëdha po përshkon zonën mocalore në Tale, në afërsi të plazhit. Flakët janë shpërndarë me shpejtësi të ndihmuara nga një erë e fortë që karakterizon zonën, ndërsa ende nuk ka asnjë ndërhyrje. Vatra e zjarrit është pranë rrugës drejt hidrovorit dhe ka prekur një zonë me xuktha.

https://lapsi.al/2022/03/12/zjarr-me-permasa-te-medha-ne-tale-te-lezhes-dhe-ne-vlore-flaket-po-perhapen-nga-era/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here