Wednesday, October 4, 2023
HomePARASHIKIMI MOTITMoti për javën| Temperatura deri në 34 gradë, kur nis shiu

Moti për javën| Temperatura deri në 34 gradë, kur nis shiu

Vendi ynë do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me kthjellime dhe temperatura të larta edhe këtë fillimjavë. Meteorologu i Meteolab Hakil Osmani tha në emisionin GoodMorning Albianinas në Euronews Albania se, nga e mërkura pasdite dhe e enjtja do ketë shtim vranësirash që do të sjellë reshje më zonat malorë dhe ultësirën perëndimore. Temperatura maksimale do të luhaten nga 33-34 gradë, ndërsa mëngjeset do vijojnë të jenë të freskëta. Duke filluar nga e enjtja dhe e premtja do ketë ulje të temperaturave me 2 gradë gjatë orës së mesditës, që siç tha Osmani janë më shumë temperatura vere se vjeshte.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments