Wednesday, October 4, 2023
HomeAKTUALITETEuropa,Rajoni Moti-E Hënë,18 Shtator 2023

Europa,Rajoni Moti-E Hënë,18 Shtator 2023

Orët e para të mëngjesit dhe mesdita do të sjellin në Republikën e Kosovës mbizotërim të intervaleve me kthjellime dhe vranësira të dukshme;  të cilat në zonat Veriore dhe veriperëndimore do të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara. Ndërsa pritet që edhe gjatë  pasdites; vranësirat të mbeten prezente në të gjithë rajonin e Kosovës.  Temperaturat e ajrit do të luhaten; nga 11 gradë C deri në 30 Gradë C.

MV gjatë orëve të para të ditës parashikohet të jetë nën mbizotërimin e kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin, POR herë pas here do të ketë shtim të vranësirave në të gjithë republikën e MV POR mundësia për reshje ëshrë thuajse zero, më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat Jugore-Jugperëndimore.  Ndërsa; temperaturat e ajrit do të luhaten nga 11 gradë C në 31 gradë C.

Europa veri-veriperëndimore do të VIJOJE nën ndikimin e vrënsirave të shumta të cilat sjellin në këto rajone të kontinentit reshje në formë shtërngate të shoqëruara herë pas here me fuqizim të parametrit të erës. Po ashtu me vranësira dhe shira PARAQITET pjesërisht Europa Qëndrore dhe Ballknai Verior. Ndërsa; me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash pritet të jetë Europa Jugperëndimore, Europa Lindore dhe brigjet Greke.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments