Sunday, June 16, 2024
HomeAKTUALITETEuropa Moti –  E Enjte, 10 Mars

Europa Moti –  E Enjte, 10 Mars

Zhvillimi i një qëndre të fuqishme ciklonare në veri-veriperëndim të Europës do të sjellë në skaninavi dhe ishujt britanikë reshje të dendura shiu e dëbore, herë pas here të shoqëruar me stuhi të fprta ere. Po ashtu, mbeten brigjet e deti të zi në ndikimin e reshjeve të shiut dhe dëborës POR me intensitet më të ulët. Përsa i përket, pjesës më të madhe të kontinentit do të jetë në ndikimin e qarkullimit të masave siberiane duke sjellë mot të kthjellët POR të ftohtë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments