Tuesday, May 28, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITEuropa: Moti –  E Diel, 27 Shkurt

Europa: Moti –  E Diel, 27 Shkurt

Masat ajrore të paqëndrueshme kanë përfshirë Europën Juglindore dhe Lindore, KU do të ketë rrebeshe shiu dhe reshje në formë dëbore në Juglindje të kontinenti. Reshjet do të jenë të shoqëruara dhe me mini stuhi ere. POR në Lindje të Europës do të ketë vranësira të dendura të cilat do të sjellin reshje të konsiderueshme dëbore.  Ndërsa Europa Veriore dhe Qëndrore do të jenë në dominimin e motit të qëndrueshëm, KU më të dukshme kthjellimet do të jenë në Gadishullin Iberik.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments