Saturday, April 20, 2024
HomeSPORT-KULTURE-ARTSPORTEuro 2025 U-21, Bushi fton 23 lojtarë për sfidat me Finlandën dhe...

Euro 2025 U-21, Bushi fton 23 lojtarë për sfidat me Finlandën dhe Zvicrën

Trajneri i Kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi doli këtë të martë në një konferencë për mediat, në kuadër të dy ndeshjeve kualifikuese të EURO 2025, ndaj Finlandës (22 mars, ora 17:00) dhe Zvicrës (28 mars, ora 17:00). Trajneri i kuqezinjve nën 21-vjeçarë komentoi listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për këto dy sfida të rëndësishme, që do të luhen në stadiumin “Air Albania”. Alban Bushi u shpreh se ndeshja e parë ndaj Finlandës është sfida më e rëndësishme e këtij grupi sepse një fitore do të rriste premisat për t’u kualifikuar në finalet e Kampionatit Europian. Trajneri Bushi tregoi se pse ka ftuar më shumë mbrojtës që luajnë në kampionatin shqiptar, ndërsa foli edhe për dy lojtarët e ftuar rishtaz në Kombëtare, Fetain dhe Jasharin, teksa komentoi edhe mungesën e Cristian Shpendit. Ndër të tjera, tekniku kuqezi kërkon edhe mbështetjen e tifozëve në “Air Albania” për këto dy sfida.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments