Sunday, April 21, 2024
HomeAKTUALITETArabia Saudite ofron ndërmjetësimin e bisedimeve ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës

Arabia Saudite ofron ndërmjetësimin e bisedimeve ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës

Princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman mori një telefonatë nga presidenti rus Vladimir Putin të enjten dhe ai ofroi të bënte përpjekje për të ndërmjetësuar bisedimet midis Moskës dhe Kievit, ndërsa Rusia vazhdon pushtimin e saj në Ukrainë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments