Zj. Lajda PORJA

0
8

Zj. Lajda D Porja : Nuk pritet qe kjo stuhi te preke territorin Shqiptar.

Stuhia tropikale qe prej disa ditesh ndodhet ne italine jugore ose ndryshe Medicane pritet te intensifikohet sonte gjate nates duke sjelle reshje mbi 100 mm ne disa ore dhe erera te forta me shpejtesi mbi 120 km|h.

Epiqendra eshte Katania Sirakuza zona te cilat gjate veres shenuan vlera ekstreme te larta ku ne sirakuze u shenua 48 grade c thyerje rekordeve historike.

Keto lloj stuhish bejne ne familjen e uraganeve por te nje shkalle me te dobet jane tipike mesdhetare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here