Tuesday, July 23, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti-E Premte,22 Shtator 2023

Shqipëria Moti-E Premte,22 Shtator 2023

Deri në mesditë; kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të MBIZOTEROJNE në territor NDERSA me vranësira dhe shira paraqiten zonat veriore dhe pjesërisht ato qëndrore. Kjo situate atmosferike do të na shoqëroje, në pothuajse të gjithë vëndin deri vonë në mbrëmje KU pritet largim i reshjeve nga i gjithë territori i vendit. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes POR mesdita do të ruajë vlera kostante të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C. Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke sjellë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 4 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments