Saturday, July 20, 2024
HomePARASHIKIMI MOTITShqipëria Moti – E hënë, 21 Shkurt

Shqipëria Moti – E hënë, 21 Shkurt

Vendi ynë MBETET në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta në të gjithë territorin. Sipasojë e temperaturave të larta reshjet do të jenë në formë shiu në pothuajse gjithë Shqipërin, KU vetëm në zonat e thella malore do të ketë mundësi për reshje të pakta dëbore. POR herë pas here parashikohet të ketë edhe intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, POR do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments