Friday, June 21, 2024
HomeAKTUALITETShqipëria Moti – E Diel, 6 Mars

Shqipëria Moti – E Diel, 6 Mars

Vendi ynë MBETET në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje, POR parashikohet të ketë dhe intervale të shkurtra me kthjellime. POR vranësirat pritet të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke sjell reshje të pakta shiu në zonat e ulëta dhe bregdetare. POR reshje dëbore do të ketë në zonat malore, kryesisht në Juglindje të territorit do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhenë mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments