Monday, July 22, 2024
HomeAKTUALITETPresidenti Macron diskutoi me Zelensky mbi bisedën e zhvilluar SOT ...

Presidenti Macron diskutoi me Zelensky mbi bisedën e zhvilluar SOT me Putin.

Presidenti francez Emmanuel Macron foli me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky të dielën dhe e përditësoi atë për bisedën e tij të mëparshme me presidentin rus Vladimir Putin.

“Presidenti i Republikës bisedoi me Presidentin ZELENSKY për thirrjen e tij të sotme me Presidentin Putin, gjatë së cilës ky i fundit dha marrëveshjen për përpjekje të përbashkëta që do të ndërmerren në bazë të rekomandimeve të Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike për të garantuar sigurinë. dhe sigurinë e termocentraleve bërthamore në Ukrainë”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments