Monday, September 25, 2023
HomeSOCIALEKOSOVA​Kurti takon komandantin e ardhshëm të KFOR

​Kurti takon komandantin e ardhshëm të KFOR

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar të hënën komandantin e ardhshëm të KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş. Kurti ka njoftuar me komandantin Ulutaş pret të bashkëpunojë ngushtë për qëllimet dhe objektivat e përbashkëta, për paqe dhe siguri. “Pata kënaqësinë të pres dhe të takoj komandantin e ardhshëm të NATO-KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş dhe ekipin e tij, dje gjatë darkës. I udhëhequr nga angazhimi i përbashkët për paqen dhe sigurinë, pres me padurim të punoj ngushtë për qëllimet dhe objektivat e përbashkëta”, shkruan Kurti në Twitter.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments