Europa Moti – E Shtunë, 26 Shkurt

0
14

Veriu  dhe Qëndra e kontinenti do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike të cilat do të sjellin kthjellime dhe kalime vranësirash. Ndërsa Europa Jugore dhe Lindore do të jenë në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu dhe dëbore pjesërisht në rajonin e Ballkanit. POR Lindja e kontinentit do të MBETET me reshje të dëndura dëbore