Europa Moti – E Mërkurë, 9 Mars

0
11

Europa, në pjesën më të madhe të saj do të jetë nën dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, në Skandinavi dhe Lindje të kontinentit. Po ashtu me kthjellime dhe kalime vranësirash do të jenë pjesa me e madhe e Europës Qëndrore dhe Jugore, KU më të dukshme kthjellimet do të jenë në qender te kontinentit. Ndërsa Brigjet e detit të Zi dhe brigjet e Egjeut paraqiten me vranësira dhe reshje të dendura shiu. Gjithashtu, gadishulli Iberik VIJON nën mbizotërimin e rrebeshe të shiut dhe erës së fortë.