Tuesday, July 23, 2024
HomeAKTUALITETEuropa Moti – E Martë, 1 Mars

Europa Moti – E Martë, 1 Mars

Europa Lindore dhe pjesërisht Jugu i kontinenti do të jenë në ndikimin kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave. POR vranësira të shpeshta dhe reshje shiu parashikohet të kenë Brigjet e detit Egje dhe gadishulli Iberik. Po ashtu dhe Europa Qëndrore do të përfshihet nga një mas ajrore e paqëndrueshme, e cila do të sjell zhvillim të vranësirave dhe reshje. Vendet Nordike vijojnë të jenë në mbizotërimin e vranësirave të dendura dhe reshjeve të konsiderueshme të dëborës.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments