Tuesday, May 28, 2024
HomeSPORT-KULTURE-ARTSPORTEURO2024: Biletat do të kushtojnë nga 30 deri në 2000 euro

EURO2024: Biletat do të kushtojnë nga 30 deri në 2000 euro

Tifozët e futbollit do të mund të ndjekin ndeshjet e Euro 2024 nga 30 euro (32,20 dollarë) e tutje, me biletat më të shtrenjta për turneun në Gjermani që kushtojnë 2 000 euro. Organi qeverisës UEFA njoftoi çmimet e biletave më pak se një muaj përpara se portali i saj zyrtar i biletave të hapet më 3 tetor për fazën e parë të shitjes. Në total, 2.2 milionë bileta janë të disponueshme për tifozët në turneun 14 qershor-korrik 2024, në 10 qytete gjermane me 24 ekipe dhe 51 ndeshje. Faza e parë do të jetë për 1.2 milionë bileta, ndërsa faza e dytë do të vijojë pas shortit të grupeve të 2 dhjetorit në Hamburg. Biletat e mikpritjes tashmë janë në dispozicion. UEFA tha se 270,000 bileta të kategorisë së parë të tifozëve 30 euro do të shiten për ndeshjet e fazës së grupeve. Përjashtimi i vetëm është hapja e turneut në Mynih ku bileta më e lirë është 50 euro.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments