Territori shqiptar do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike në pjesën më të madhe të vendit. Parashikohet që vranësirat më të dukshme të jenë gjatë orëve të pasdites në zonat malore, ku dhe pritet që herë pas here të pësojnë zhvillim duke krijuar mundësi për shfaqje të flokëve të dëborës në skajin Veriore.

Por vija bregdetare mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve përgjatë gjithë ditës. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 12°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here